poniedziałek, 27 listopada 2017

WOT czyli Warszawska Obwodnica Turystyczna - od Modlina do Chotomowa

Szlak dookoła Warszawy czyli Warszawska Obwodnica Turystyczna… temat od początku spodobał mi się bardzo, bo nie trzeba ciągnąć się przez pół Polski, można go robić na raty no i pozna się okolicę najlepiej czyli z buta.Kilka słów o szlaku:

“Warszawska Obwodnica Turystyczna została zainicjowana w latach 80. To szlak okalający stolicę, oznaczony kolorem czerwonym, z wyjątkiem fragmentów przebiegających przez Puszczę Kampinoską (znaki niebieski, żółte i zielone).
Cała trasa liczy aż 236 km. Wiedzie leśnymi duktami, polnymi ścieżkami oraz wzdłuż normalnych asfaltowych dróg.
Prowadzi przez tzw. Zielony Pierścień Warszawy obejmujący Kampinoski Park Narodowy, Mazowiecki Park Krajobrazowy oraz Chojnowski Park Krajobrazowy, a także Lasy Chotomowskie i Legionowskie.”


Zachęcony opisem 8 kwietnia 2017 roku wyruszyłem na pierwszy etap - od Modlina do Chotomowa, a dokładniej Modlin PKP - Chotomów PKP. I wyszła klasyczna mikrowyprawa, sobota, start 12.30, Koleje Mazowieckie z Dworca Gdańskiego, powrót 20.20. KM mają bilet tam i z powrotem, który można nabyć przez telefon, więc żadne kolejki przed kasami nie są groźne, szczególnie, gdy się człowiek zawsze wyrabia na styk, jak ja :)

Po wyruszeniu spod dworca postanowiłem zboczyć ze szlaku i obejrzeć Twierdzę. Robi wrażenie nawet ten niewielki fragment, który udało mi się obejrzeć, a przy okazji napatoczył się autochton oferując przewodnictwo za 10 zł. Z żalem odmówiłem :), ale jako, że szliśmy w tę samą stronę to coś tam poopowiadał, jednak wdzięcznego słuchacza raczej we mnie nie znalazł :)

Po zaliczeniu Twierdzy powrót na szlak i szybko z buta, bo czas leci. Najpierw trasa wałem wiślanym (wcześniej most na Narwi, ładny widok)a potem przez wiochy, co było nudne, ale na szczęście więcej niż ⅓ etapu to szlak przez Lasy Chotomowskie.


Tam już było fajnie, bo wiosna się zaczynała, ptaszki było słychać, także miło. Po drodze przerwa na konserwę i w drogę.


Ostatnie 3 kilometry musiałem przebiec, żeby zdążyć na pociąg.


Całkowity dystans - 24,3 km.
Soundtrack sponsorowali: Creedence Clearwater Revival oraz Sons of Anarchy OST :)


PS. Polecam aplikację na telefon PTTK Mazowsze, wszystkie szlaki są i prowadzi jak po sznurku :)

Wszystkie wpisy o Warszawskiej Obwodnicy Turystycznej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz